Związek Stowarzyszeń "Kurpsie Razem" realizuje projekt pn. "Kurpie Zielone - produktem turystycznym Mazowsza", którego celem jest szczegółowe opracowanie i wydanie informatora turystycznego, turystycznej mapy interaktywnej i aplikacji mobilnej obszaru 9 gmin kurpiowskich, tj. Baranowo, Chorzele, Czarnia, Jednorożec, Kadzidło, Lelis, Łyse, Myszyniec, Olszewo - Borki. 
Projekt  dofinansowano ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.  

Strona wykorzystuje COOKIES w celach statystycznych, bezpieczeństwa oraz prawidłowego działania serwisu.
Jeśli nie wyrażasz na to zgody, wyłącz obsługę cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.

Więcej informacji Zgadzam się
baza turystyczna
Kościół pw św. Antoniego w Olszewce
06-323 Olszewka

Kościół 
w Olszewce
Rys historyczny parafii

Kościół drewniany pw. Najświętszego Serca Jezusowego został zbudowany przez mieszkańców Olszewki. Pobłogosławiony 31.07.1922 r. przez Abpa A. J. Nowowiejskiego. Początkowo kościół w Olszewce był obsługiwany przez duszpasterza z Parciak. Od 16.07.1959 r. w Olszewce zamieszkał ksiądz na stałe. W latach 1996-2000 został przeprowadzony remont kościoła. Plebania murowana, wybudowana w 1937r.
Kościół jest drewniany, o konstrukcji zrębowej. Zbudowany został na planie wydłużonego ośmioboku. Prezbiterium nie jest wyodrębnione, z boku nawy zakrystia i składzik. Dach jednokalenicowy, kryty blachą z naczółkiem od frontu z czworoboczną wieżyczką na sygnaturę, zwieńczoną baniastym hełmem latarnią. Wejście główne od frontu osłonięte daszkiem, wewnątrz strop z fasetą. Chór muzyczny wsparty jest na dwóch słupach. Po ostatnim remoncie kościół
Kościół w Olszewce
 pokryty został sidingiem. Drewnianą dzwonnicę zbudowano na planie ośmioboku i pokryto blaszanym dachem namiotowym.
W kościele znajdują się: w ołtarzu głównym obraz Serca Pana Jezusa, Chrystusa Króla i Matki Bożej Częstochowskiej, a w ołtarzu bocznym figury: św. Stanisława Kostki i św. Antoniego z Dzieciątkiem Jezus.

Źródło: http://olszewka.diecezja.lomza.pl

Copyright © 2018
projekt strony IRN Multimedia
oprogramowanie choruzy.pl