Związek Stowarzyszeń "Kurpsie Razem" realizuje projekt pn. "Kurpie Zielone - produktem turystycznym Mazowsza", którego celem jest szczegółowe opracowanie i wydanie informatora turystycznego, turystycznej mapy interaktywnej i aplikacji mobilnej obszaru 9 gmin kurpiowskich, tj. Baranowo, Chorzele, Czarnia, Jednorożec, Kadzidło, Lelis, Łyse, Myszyniec, Olszewo - Borki. 
Projekt  dofinansowano ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.  

Strona wykorzystuje COOKIES w celach statystycznych, bezpieczeństwa oraz prawidłowego działania serwisu.
Jeśli nie wyrażasz na to zgody, wyłącz obsługę cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.

Więcej informacji Zgadzam się
baza turystyczna
Kościół p.w. Świętego Ducha w Kadzidle
Sportowa 3, 07-420 Kadzidło
29 761 80 14
parafiakadzidlo@wp.pl
www.parafiakadzidlo.pl

Kościół Kadzidło
Rys historyczny parafii

Kościół w stylu neobarokowym z 1883 roku, z liczącym ponad 300 lat renesansowym ołtarzem głównym, przeniesionym z bazyliki w Kodniu, ze wspaniałymi malowidłami oraz dużymi muszlami z Morza Śródziemnego, służącymi jako kropielnice przy wejściu głównym. Kościół konsekrowany w 1887 r. przez Biskupa H. Kossowskiego z Płocka. Plebania murowana wybudowana w latach 1887-1889, wpisana do rejestru zabytków.
Kościół zbudowano na planie krzyża łacińskiego. Jest on budowlą trójnawową, bazylikową, z
Kościół Kadzidło
 dwiema wieżami od frontu. Pozostała część wystroju wnętrza kościoła jest dziełem miejscowych artystów. Kościół zdobią polichromie wykonane w latach 1903 – 1907 przez Dowmonta i Lindemana. Szczególnie interesujące są feretrony noszone podczas procesji, z których większość to rękodzieła ludowe. 

Źródło: www.parafiakadzidlo.pl
Copyright © 2018
projekt strony IRN Multimedia
oprogramowanie choruzy.pl